Seiko SLA033J1

  • 18 790,00 zł 14 000,00 zł
  • Darmowa wysyłka!
    * przy zakupie powyżej 200 zł
  • Niedostępny
  • 14 000,00 zł
  • Oblicz_raty_duckblue
  •  

     

Seiko SLA033J1 The 1970 Diver's Re-Creation Limited Edition, męski zegarek zasilany mechanizmem mechanicznym nakręcany pod wpływem ruchu ręki. Wykonany ze stali szlachetnej w kolorze srebrnym na czarnym pasku. Posiada czarną tarczę z datownikiem miesięcznym, którą ochrania szkło szafirowe. Wodoodporność 20 ATM. co oznacza, że można nurkować.

Model limitowany 1107 / 2500 szt.

DANE TECHNICZNE:
    Mechanizm mechaniczny, automatyczny nakręcany ruchem ręki cal. 8L35, rezerwa chodu 50h
    Koperta wykonana ze stali szlachetnej, antyalergiczna
    Pasek wykonany z silikonu, antyalergiczny, koloru czarnego
    Zapięcie na sprzączkę
    Szkiełko szafirowe z powłoką antyrefleksyjną
    Czarna tarcza
    Datownik miesięczny
    Zakręcany dekiel
    Zakręcana koronka umiejscowiona na godz. 4 otoczona masywną osłoną
    Bezel ma aluminiową, czarną wkładkę ze skalą minutową
    Wodoszczelność WR 20 ATM (200 metrów), można nurkować. Ten produkt jest zgodny ze standardem zegarków dla nurków ISO6425:2018
    Szerokość koperty 45 mm
    Grubość koperty 13 mm

OPAKOWANIE:
Oryginalne pudełko, międzynarodowa karta gwarancyjna oraz instrukcja w j.polskim

GWARANCJA:
2 lata międzynarodowej gwarancji od polskiego dystrybutora

Reedycja legendarnego nurka SLA033J1. Model limitowany do 2500 sztuk. 

Jak co roku Seiko sięgnęło do swoich nurkowych archiwów i wyciągnęło z nich historyczny model, odtworzony w postaci wiernej reedycji. Tym razem wybór padł na zegarek z kultowego „Czasu Apokalipsy” Coppoli.

 

W wyreżyserowanym przez Francisa Forda Coppolę „Apocalipse Now” („CzasApokalipsy”) – filmie, który przeszedł do historii kinematografii – pojawiła się cała plejada gwiazd. Obok Marlona Brando, Roberta Duvalla, Denisa Hoppera i Laurence’a Fishburne’a wystąpił również Martin Sheen. Grany przez niego kapitan Ben L. Willard na nadgarstku nosił nurkowe Seiko 6105-8110, model który de facto był protoplastą kultowego „żółwia”. Ksywka ta wzięła się oczywiście od kształtu beczułkowatej koperty, podkreślonego jeszcze przez przeniesienie koronki zegarka na godz.4. Na Baselworld 2019 Seiko kapitana Willarda powróciło w wiernej, choć delikatnie uwspółcześnionej reedycji.

Stalowa koperta zegarka, pokryta specjalną, utwardzającą powłoką, urosła z oryginalnych 44 mm do 45 mm „średnicy”. Koronka dalej ulokowana jest na godz.4, otoczona masywną osłoną, płynnie wychodzącą z uszu. Całość wykończono szczotkowaniem i polerowaniem, łącznie ze specjalną techniką polerską „Zaratsu” na rancie bezela. Bezel ma aluminiową, czarną wkładkę ze skalą minutową i osadzone w nim, wypukłe, szafirowe szkło. Zegarek jest wodoszczelny do 200 m, o 50 m więcej, niż pierwowzór. Jest też minimalnie dłuższy – w pionie mierzy 48 mm, oraz grubszy – 13 mm. Gabaryty nie sprawiają jednak, że na nadgarstku przytłacza. Jest wręcz przeciwnie, nadspodziewanie wygodnie i lekko.  

Automatyczna konstrukcja o symbolu 8L35 dysponuje 50h rezerwy chodu, stop sekundą, możliwością ręcznego dokręcenia z koronki oraz taktowanym na 4Hz balansem. Mechanizm ten budowany jest w standardach Grand Seiko, ale bez ich charakterystycznego, ręcznego zdobienia . 

kod rabatowy na zegarek

Skracanie bransolet do zakupionych zegarków - Gratis!

 

Wykonujemy również grawerowanie na zegarkach i biżuterii, powyżej 600 zł. - Gratis!

 

* Grawer wykonywany jest po odnotowaniu wpłaty za zamówiony zegarek

 

WIĘCEJ